Rolex ve Binicilik

60 YILI AŞKIN SÜREDİR BİNİCİLİĞİ TAÇLANDIRAN ROLEX, SPORUN ZİRVESİNİ DESTEKLEYEREK OYUNDAKİ ANA GÜÇ OLMAYA DEVAM EDİYOR.

Rolex, en üst seviye binicilerden ikonik etkinliklere uzanan bu elit dünyayla ayrıcalıklı bir ilişki kurmuştur.

ROLEX GRAND SLAM OF SHOW JUMPING

Rolex Grand Slam of Show Jumping, 2013 yılında üç Major binicilik gösterisi CHIO Aachen, CHI Cenevre ve CSIO Spruce Meadows ‘Masters’ Turnuvası'nın bir araya gelmesiyle oluşturulan küresel bir girişimdir. 2018’de Dutch Masters’ı da dördüncü Major etkinlik olarak bünyesine katan Rolex Grand Slam of Show Jumping, dünyanın en iyi binicilerine bu sporun en çok arzulanan ödülünü kazanmak için ek bir fırsat sunmaktadır. En üst düzey engel atlama mücadelesi olarak görülen Rolex Grand Slam, bu turnuvaların üçünde Grand Prix'yi kazanan biniciyi ödüllendirmektedir.

ROYAL WINDSOR HORSE SHOW

Royal Windsor Horse Show, 1943’ten beri her yıl düzenlenmektedir. Mayıs veya haziran ayında beş gün boyunca, biniciliğin en üstün yetenekleri İngiltere’deki Windsor Şatosu’nda, dresaj, engel atlama, arabalı yarış ve dayanıklılık dallarında görkemli uluslararası yarışlar için bir araya gelir. Rolex’in gösteriye ilk kez Resmî Ortak olduğu 2016 senesi, Kraliçe II. Elizabeth’in 90. yaş günü kutlamalarına denk geldiği için özel bir öneme sahiptir.