Rolex Cellini

İSMİNİ RÖNESANS DÖNEMİ SANATÇILARINDAN İTALYAN BENVENUTO CELLINI’DEN ALAN CELLINI KOLEKSİYONU, GELENEKSEL SAATLERİN EBEDÎ ZARAFETİNE ÇAĞDAŞ BİR YORUM GETİRİR

Bu koleksiyon, Rolex’in ileri uzmanlığını ve yüksek mükemmellik standartlarını, saat işçiliği mirasında zamana meydan okuyan bir yaklaşımla birleştirir. Sade ve şık hatları, asil malzemeleri ve lüks ışıltılarıyla Cellini modellerinin her ayrıntısı, saat işçiliği sanatının kurallarına riayet eder.

ZAMANIN ŞIK BEKÇİSİ

Cellini koleksiyonu, saat işçiliği geleneğinin en büyüleyici ve görkemli yönlerini temsil eder. Burada, zarafet ve asalet esastır. Kasalar yalnızca, Rolex'in kendi dökümhanesinde özel üretilen 18 kt beyaz veya Everose altından yapılır.

Yeniden düzenlenmiş kulaklar, cilalanmış rötuş ve biri kubbeli, ikincisi dikkatle yivlenmiş çift çerçevesi bir ayrıcalık kazandırırken yuvarlak şekilleri ve klasik 39 mm çapları geleneğin bir işaretidir.

Kadranlar da uzmanlık ve geleneğin tanığıdır. Verniklenmiş ya da siyah veya gümüş kaplamalı klasik "Rayon flammé de la gloire" meneviş işleme motifiyle süslenmiş kadranlar, altın aplike saat imleriyle bezenmiştir. Geleneksel tarzın en saf hâlini yansıtan bu saatler, yalnızca siyah veya kahverengi deri kayışla ve 18 kt altın tokayla tamamlanır.

GÜNEŞ SİSTEMİ’NDEN BİR HATIRA

Lüks saatlerin gelişiminde bir dönüm noktası olan Rolex Moonphase, Cellini koleksiyonunu kesin olarak dünyanın en prestijli kronometrelerinin zirvesine yerleştirmiştir.

Moonphase modelini yaratmak için Rolex tarafından bir araya getirilen olağanüstü kalitedeki malzemeler arasından biri, kullanıcının hayal gücünü uzayda uzun bir zaman tüneline ve milyonlarca kilometreye doğru sürükleyecek güce sahiptir: dolunayı temsil eden göktaşı demirinden disk.

Her ayrıcalıklı Moonphase sahibi, hayatı boyunca, Güneş Sistemi’nin bir başka köşesinden gelen bir meteor parçasını bileğinde taşıyacaktır. Göklere ait bu hatıra, büyüleyici ve gizemli ay evrelerini en uygun şekilde gösterecektir.

Cellini Moonphase, ucunda hilal bulunan merkezî bir ibre aracılığıyla kadranın çevresinde tarihi gösterir. Bu model, tamamıyla Rolex üretimi otomatik kurmalı mekanik bir mekanizmayla çalışır. Patentli ay evresi modülü astronomik açıdan 122 yıllık bir doğruluğa sahiptir.

AYNI ANDA BİRÇOK YERDE

Zaman dışı bir klasiğin özü olan Cellini Time en yalın hâliyle saatleri, dakikaları ve saniyeleri gösterir.

Cellini Date, içinde bulunulan günü, geçen günleri ve gelecek günleri tek bir kadranda sergileyen zarafet, gelenek ve şiirselliğe bürünmüş bir tarih göstergesine sahiptir.

Bulunulan yerdeki zamanı ve başka bir yerdeki zamanı aynı anda gösteren Cellini Dual Time, kullanıcısının zamansal olarak aynı anda birden çok yerde bulunabilmesini sağlar.

KLASİK SAAT