DAY-DATE

LANSMANI 1956 YILINDA YAPILAN DAY‑DATE, MODERN BİR TAKVİM SUNAN İLK SU GEÇİRMEZ VE OTOMATİK KURMALI KRONOMETRE KOL SAATİ OLMUŞTUR. TARİHE EK OLARAK, KADRANDAKİ BİR PENCEREDE TAM OLARAK OKUNABİLECEK ŞEKİLDE DOĞRUDAN GÜNÜ GÖSTERİR.

Bu prestijli saat, mükemmel hassasiyeti, güvenilirliği, okunurluğu ve görünüşü ile kol saatinde referans hâline gelmiştir.

PRESTİJİN SOMUT HALİ

MODELİN ÇERÇEVESİ, YİVLİ, DÜZ VEYA DEĞERLİ TAŞLARLA BEZENMİŞ OLABİLİR.

Yarı dairesel üç parçalı bağlantılara sahip, ikonlaşmış President bilezik, 1956 yılında Oyster Perpetual Day‑Date modelinin lansmanı için tasarlanmıştır. Zarafet ve rahatlıkta en son noktayı temsil eden bilezik, daima özenle seçilmiş değerli metallerden yapılır. Day-Date modelinin geniş dil seçeneğine sahip gün göstergesi sipariş üzerine hazırlanır.

MÜKEMMEL SAAT

Yalnızca 18 kt altın veya 950 platinden üretilen Day‑Date, tarihi ve kadrandaki bir pencerede tam olarak okunabilecek şekilde günü gösteren ilk kol saatiydi. Model bugün de etkili kişilerin mükemmel saati olmaya devam ediyor.

Oyster kasa 100 metre (330 fit) derinliğe kadar su geçirmezlik garantisine sahiptir. Orta kasa yalnızca tek parça 950 platin veya 18 kt altından üretilir. Yivli arka kasa, Rolex’e özgü özel bir aletle hermetik olarak kapanacak şekilde vidalanmıştır.

Su geçirmez yapıdaki bir diğer ana bileşen, patentli Twinlock çift su geçirmezlik sistemiyle donatılan ve kasaya sağlam bir biçimde vidalanan kurma koludur. Safir saat camı, çerçeveye sıkıca kenetlenir. Oyster kasa, yüksek hassasiyetli Rolex mekanizması için suya, toza, basınca ve darbelere karşı optimum koruma sağlar.

Mekanik bir kol saatinde osilatör, zamanın bekçisidir. Yıllar süren araştırmaların ardından Rolex, insan saçından bile daha ince olan mavi Parachrom denge yayını geliştirmiştir. Son derece dayanıklı paramanyetik bir alaşımdan yapılan yay, manyetik alanlardan etkilenmez ve darbelere karşı yaklaşık 10 kat daha dirençlidir. Tarihsel açıdan, denge yayının benzersiz mavi rengi yalnızca zamanı en doğru gösteren kol saatlerine tahsis edilen bir prestij simgesidir.

BAŞKANLARIN SAATİ

Rolex Day‑Date başkanlar, liderler ve vizyonerler tarafından en çok kullanılan saattir.

Bu modeli kullanan seçkin isimlerin yanı sıra, ismiyle müsemma President bileziği sayesinde de dünyaca "başkanların saati" olarak bilinen Day‑Date özgün bir karaktere sahiptir.

ÜSTÜN PRESTİJİN SİMGESİ