ROLEX İSVİÇRE’DE ÜRETİLDİ

ROLEX İSVİÇRE’DE ÜRETİLDİ

Rolex yapımı

MÜKEMMEL ÜRETİM

Rolex’in ve İsviçre saat işçiliğinin geçmişi birbirine ayrılmaz bir biçimde bağlıdır. Kol saati gelişimine öncülük eden marka, saat işçiliği alanındaki çok sayıda önemli yeniliğin kaynağıdır ve tarihi boyunca 500'ün üzerinde patent tescil ettirmiştir.

Rolex, saatlerinin tüm temel bileşenlerini, altın karışımlarının dökülmesinden mekanizmanın, kasanın, kadranın ve bileziğin makinede işlenmesine, el işçiliğine, montajına ve son rötuşlarına kadar, tüm aşamalarıyla şirket bünyesinde tasarlar, geliştirir ve üretir.

Genel Merkez

CENEVRE ACACIAS

Rolex genel merkezi, yönetim, araştırma ve geliştirme, tasarım, iletişim faaliyetleri, satış ve satış sonrası faaliyetlerini barındırır. Burası aynı zamanda, diğer üç tesisten gönderilen parçaların nihai montajının ve saatlerin son kalite kontrolünün yapıldığı yerdir.

Kasalar ve bilezikler

CENEVRE PLAN-LES-OUATES

Plan-les-Ouates tesisi, altının dökülmesi ve ham maddelerin şekillendirilmesinden, makineyle işlenmesine ve bitmiş parçaların parlatılmasına kadar, saat kasaları ve bileziklerine yönelik tüm geliştirme ve üretim faaliyetlerini bir araya getirir.

Merkezî bir eksenle bağlanmış altı kanattan oluşan tesis, en geniş Rolex tesisidir. Rolex'in sarı altın, beyaz altın ve Rolex tarafından geliştirilen özel bir pembe altın olan Everose altın olmak üzere, saatlerinde kullandığı 18 kt altın alaşımlarını oluşturduğu dökümhaneyi barındırır.

Mekanizmalar

BIENNE

Bienne tesisi Rolex saatlerinin mekanizmalarının üretim tesisidir. Bir Rolex mekanizmasını oluşturan yüzlerce bileşenin üretimi ve montajında 2.000'den fazla kişi çalışır.

Genellikle küçük ve karmaşık geometrili bileşenler birkaç mikronluk hassasiyetle üretilmektedir. Bu titiz çalışma, Rolex mekanizmalarının % 100'ünün İsviçre Resmî Kronometre Test Enstitüsü (COSC) doğruluk kriterlerini karşılamasını sağlamaktadır. Mekanizmaların montajı ve ayarlanması tamamen elde ve son derece yetenekli operatörler ve saat ustaları tarafından gerçekleştirilir.