Rolex ve Motor Sporu

ROLEX’İN HIZ VE MOTOR SPORLARIYLA OLAN YAKIN İLİŞKİSİNİN KÖKLERİ 1930’LARA KADAR UZANIR.

Performans ve hassasiyet tutkusuyla hareket eden Rolex, önde gelen motor sporları serisi Formula 1® yarışlarının yanı sıra ikonik dayanıklılık yarışlarının ve gelenekselleşmiş tarihî etkinliklerin de ortağıdır.

FORMULA 1® İLE KÜRESEL ORTAKLIK

2013 yılının başlarında Rolex, motor sporlarının zirvesini temsil eden Formula 1 yarışlarının Küresel Ortağı ve Resmî Saati olmuştur. Rolex gibi, Formula 1 yarışları da 5 kıta üzerinde, 19 ülkede düzenlenen 19 yarışla tüm dünyada varlık göstermektedir.

FORMULA 1 MONAKO GRAND PRIX’Sİ

En muhteşem yarışlardan biri olarak kabul edilen FORMULA 1 MONAKO GRAND PRIX’Sİ, Formula 1® tacının en değerli mücevheridir. Kusursuz bir pilotaj ve sağlam bir teknik gerektiren bu müsabaka 1955’ten beri düzenlenmektedir. Monako’da kazanan bir pilotun adı, tüm zamanların efsane yarışçılarıyla birlikte anılır. Bunlardan biri de, üç kez FIA Formula 1 Dünya Pilotlar Şampiyonu ve üç kez 260,286 kilometrelik Monte‑Carlo sokak yarışı galibi olan Rolex Temsilcisi Sir Jackie Stewart’tır.

ROLEX 24 AT DAYTONA®

Yeşil bayrağın indirilmesiyle birlikte beklenti yerini yoğun bir harekete bırakıyor. Pilotlar, zorlayıcı ve kesintisiz bir 24 saat için yarışın tüm safhalarındaki rekabete, acımasız virajlara ve gece yalnızca %20 oranında aydınlatılan bir piste dayanmak zorundalar. Dayanıklılık bir saniye için bile yerini zihinsel ve fiziksel yorgunluğa bırakırsa, zafere ulaşma ihtimali hızla uzaklaşan bir rakip kadar çabuk kayıp gider. Tehlike karşısında kararlı ve kendinden emin duran pilotlar ise daha önce hiçbir zaman gidemedikleri kadar ileri giderler.