Rolex Pearlmaster

ROLEX OYSTER PERPETUAL PEARLMASTER, SEÇKİNLİK VE ZARAFETİ İFADE EDEN BİR SAAT İŞÇİLİĞİ MÜCEVHERİ OLARAK OYSTER KOLEKSİYONUNDA ÖZEL BİR YERE SAHİPTİR.

Değerli metalleri ve taşlarıyla mükemmelliğin zirvesini temsil eder.

DÜNYANIN EN GÜZEL PIRLANTALARI

Karşı konulmaz çekicilik Yumuşak kıvrımlı hatlarıyla Rolex Pearlmaster, benzeri olmayan zengin kadranları ve muhteşem pırlanta, safir veya yakut süslemeleriyle öne çıkar. Pearlmaster modelleri yalnızca, Rolex'in kendi dökümhanesinde imal edilen 18 kt sarı, beyaz veya Everose altından üretilir.

Rolex Pearlmaster’ı taçlandıran pırlantalar titiz kriterlere göre seçilir ve en yoğun ışıltıyı vermesi için birinci sınıf geleneklere uygun biçimde dizilir. Rolex, değerli taşların kalitesinin deneyimli uzmanlar tarafından kontrol edildiği bir gemoloji laboratuvarına sahiptir.

SEÇKİNLİK VE TEKNİK MÜKEMMELLİĞİN BULUŞMASI

Pearlmaster Bilezik
18 kt altından yuvarlatılmış masif bağlantılarıyla Pearlmaster bilezik, saatin özgün karakterine katkıda bulunurken kullanıcıya maksimum rahatlık sunar. Hem şık hem de işlevsel olan gizli Crownclasp toka ile donatılmıştır.

Kadran yapımı
Kadran yapımı gerçek bir zanaattır. Rolex haricinde pek az saat firması, şirket bünyesinde kadran yapımının tüm safhalarında uzmanlaşmıştır. Kabartma süslemeler, mekanik işleme veya elektroform şekillendirme aracılığıyla işlenmiştir. İster taşlı ya da parlak, ister Arap ya da Roma rakamlı olsun, aplike saat imleri daima 18 kt altındandır ve elle sabitlenir.

100 metre (330 fit) derinliğe kadar su geçirmezlik garantili Oyster kasa, bir dayanıklılık, orantı ve zarafet örneğidir. Kendine has şekliyle orta kasa, Rolex'in kendi dökümhanesinde dökülen tek parça 18 kt Everose altından üretilir. Yivli arka kasa, yalnızca Rolex saat ustalarının mekanizmaya erişimine izin veren özel bir aletle hermetik olarak vidalanmıştır.

Twinlock çift su geçirmezlik sistemiyle donatılmış kurma kolu, kasaya sıkı bir şekilde vidalanır. Saat camı, çizilmelere karşı dayanıklı safirden yapılmıştır ve tarihin kolay okunması için saat 3 konumunda bir Cyclops lens bulunur. Su geçirmez kasa, Pearlmaster’ın yüksek hassasiyetli mekanizmasına optimum koruma sağlar.

Zarafet ve stil arasındaki hassas dengeyi temsil eden Oyster Perpetual Pearlmaster, 1992 yılındaki lansmanından beri dikkatleri üzerine toplamıştır. Pırlantalar, yakutlar, safirler veya zümrütlerle süslenmiş model, Rolex'in simgesel Datejust modelinin yeni ve kadınsı bir yorumudur.

OYSTER KOLEKSİYONUNUN İNCİSİ