Rolex ve Sanat

ROLEX’İN SANAT VE KÜLTÜRE OLAN HAYRANLIĞI, ŞİRKETİN KURUCUSU HANS WILSDORF’UN BİZE MİRAS BIRAKTIĞI DEĞERLERİNİN BİR PARÇASIDIR.

Mükemmelliği besleme ve sonraki nesillere ilham verme arzusuna sadık marka, her zaman kendi disiplinlerinin zirvesinde daha ileriye ulaşmak için çalışan dünyanın en büyük sanatçılarının birçoğuyla uzun süreli işbirliklerine imza atmıştır. Marka aynı zamanda, başarının en üst seviyesini temsil eden prestijli etkinlikler, kurumlar ve orkestralar ile de uzun soluklu ortaklıklar kurmuştur.

VİYANA FİLARMONİSİ - YENİ YIL KONSERİ

Viyana Filarmoni Orkestrası'nın her yıl 1 Ocak sabahı verdiği Yeni Yıl Konseri, yaklaşık 80 senedir saf güzelliği ve ihtişamı ile dinleyicileri büyülemektedir. Konser, geleneksel olarak Johann Strauss’un müziğine, ailesine ve çağdaşlarına dair bir sunumdur. 90’ı aşkın ülkeden milyonlarca insan, Vienna Musikverein’dan canlı olarak yayımlanan müziğin keyfini çıkarır.

YAZ GECESİ KONSERİ

Her yıl 100.000 kişi Viyana Schönbrunn Sarayı'nın bahçelerinde Viyana Filarmonisi’nin çok beklenen Yaz Gecesi Konseri için toplanır. Bu meşhur açık hava performansı 2009'dan beri her yıl Rolex tarafından sunulmuştur. Bu, markanın dünyadaki en iyi müzik topluluklarından biri olan Viyana Filarmonisi ile ortaklığının ve klasik müziğin herkes tarafından erişilebilir hâle getirilmesine verdiği önemin bir göstergesidir.