ROLEX SAATİNİZİN BAKIMI

ROLEX SAATİNİZİN BAKIMI

BİZLER ROLEX’TE, SAATİNİZİN YAŞAMINIZ BOYUNCA ONU İLK ALDIĞINIZ GÜNKÜ KADAR İYİ PERFORMANS SERGİLEMESİNİ SAĞLAMAK İSTERİZ.

Bunun için tek gereken şey, Rolex'inize biraz özen göstermenizdir. Her gün kullanılan bir Rolex çok az bakıma ihtiyaç duyar. Tüm yapmanız gereken saati elle kurduktan, ayarladıktan ya da tarihi değiştirdikten sonra su geçirmezliği garanti altına almak için saatin kurma kolunu dikkatle sıkıştırmanızdır.

SAATİNİZİN YIKANMASI VE TEMİZLENMESİ

Saatinizi arada sırada bir bezle temizleyerek cilasının korunmasını sağlamış olursunuz. Saatinizin kasasını ve metal bileziğini zaman zaman sabunlu su ve yumuşak bir fırçayla yıkayabilirsiniz (deri kayışlar için uygun değildir). Su, metal bilezikli bir Rolex'in doğal ortamıdır ve deniz ya da okyanusun tuzlu suyu da buna dahildir.

SAATİNİZİN ELLE KURULMASI

Rolex'inizi günlük olarak kullandığınız sürece kurmanıza gerek yoktur. Saatinizi çıkarsanız dahi, kullanımda depoladığı "şarj", modele göre değişmekle beraber, en az iki gün boyunca yeterli olacaktır. Ancak Rolex'inizi iki günden daha uzun süre boyunca kullanmadıysanız ve saatiniz durduysa, kullanmaya başlamadan önce saati ayarlayıp manuel olarak kurmanızı öneririz.

KURMA KOLUNUN SIKIŞTIRILMASI

Rolex'in Oyster kasası saatinizi sudan korur ve tümüyle toz ve su geçirmez kılar. Tüm Rolex saatleri en az 100 metre derinliğe kadar su geçirmezdir ve kimi modeller 1200 hatta 3900 metre gibi akıl almaz derinliklere bile karşı koyabilir. Saatin su geçirmezliğini güvence altına almak için, Oyster kasanın doğru şekilde yalıtılması gerekir. Rolex'inizin kurma kolu, bir denizaltının kapağı gibi hermetik bir şekilde sıkıca vidalanır. Saat ya da tarihi değiştirdiğinizde veya saati elle kurduğunuzda, kurma kolunu gidebildiği son noktaya kadar döndürerek sıkıştırdığınızdan emin olmanız çok önemlidir.

BEŞ YILLIK GARANTİ

Her Rolex, hassasiyetinin ve güvenilirliğinin güvence altına alınması için bir dizi zorlu teste tabi tutulur. Her zamankinden daha da katı hâle getirdiğimiz kalite vaadimize olan güvenimizle, saat yapımına yeni bir standart getirdik: 1 Temmuz 2015'ten itibaren alınan tüm Rolex saatler artık 5 yıllık uluslararası bir garantiye sahiptir. 1 Temmuz 2013 ile 30 Haziran 2015 tarihleri arasında alınan tüm saatlerin garanti süresi 3 yıla uzatılmıştır.

SAAT BAKIMI VE SERVİS