Rolex Sky-Dweller

KARŞINIZDA ROLEX OYSTER PERPETUAL SKY-DWELLER’IN OYSTERFLEX BİLEZİKLE DONATILMIŞ BİR VERSİYONU

Rolex Oyster Perpetual Sky-Dweller modelinin, 18 kt sarı altından, Oysterflex bilezikle donatılmış bir versiyonunu sunuyor. Saat, Klasik kategoride yüksek performanslı elastomerden yapılmış bu yenilikçi bileziğe sahip ilk modeldir. Ayrıca, 18 kt sarı altından ibreler ve saat imlerine sahip, parlak siyah, güneş ışını rötuşlu kadranla tamamlanıyor. Kasanın yanlarında ve kulaklardaki ışık yansımaları, 42 mm’lik Oyster kasasının zarif profilini vurguluyor.

ÇOK YÖNLÜ UZMANLIK

Sıkça seyahat edenler için zarif bir saat olan Rolex Sky-Dweller, aynı anda iki farklı zaman dilimindeki saati gösterir ve yıllık takvime sahiptir. Referans saat, 24 saat formatında, dış merkezli disk aracılığıyla gösterilirken yerel saat, geleneksel merkezî ibreler kullanılarak okunur. Saros ismindeki yıllık takvim, 30 ve 31 günlük ayları otomatik olarak ayırt eder. Patentli bir mekanizmayla çalışır ve yenilikçi gösterim şekliyle öne çıkar: Yılın ayları, içinde bulunulan ayın kırmızı ile işaretlendiği, kadranın çevresindeki 12 pencerede gösterilir. Anlık tarih değişimi yerel saate bağlıdır.

Chromalight tekniği

Kadranda kullanılan parlak Chromalight tekniği, karanlık ortamlarda görünürlüğü artıran bir inovasyondur: İbreler ve saat imleri, karanlık şartlarda uzun süre mavi ışıltı yayan parlak bir malzemeyle kaplanır ya da doldurulur.

Oysterflex bilezik

Rolex Sky-Dweller’ın 18 kt sarı altından yeni versiyonunu taçlandıran Oysterflex bilezik, metal bileziğin sağlamlığını ve güvenilirliğini elastomer kayışın esnekliği, rahatlığı ve estetiğiyle eşsiz bir biçimde birleştirir. Rolex’in geliştirdiği ve patentini aldığı bu yenilikçi bilezik, titanyum ve nikel alaşımlı esnek metal parçalardan yapılmıştır. Bu parçaların üzeri, çevresel etkilere karşı son derece dirençli ve sağlam bir madde olan yüksek performanslı siyah elastomer ile kaplanmıştır.

Oysterclasp

Rolex Sky-Dweller’ın bu yeni versiyonundaki Oysterflex bilezik, Rolex tarafından tasarlanıp patentlenmiş, 18 kt sarı altından katlanır Oysterclasp ile tamamlanır. Ayrıca, yine markanın geliştirip patentini aldığı Rolex Glidelock uzatma sistemi de yerleştirilmiştir.

ROLEX SKY-DWELLER MODELİNİN SAĞLAMLIK VE GÜVENİLİRLİK TİMSALİ OYSTER KASASI, 100 METRE (330 FİT) DERİNLİĞE KADAR SU GEÇİRMEZLİK GARANTİSİNE SAHİPTİR.

KALİBRE 9001

Rolex Sky-Dweller modelinin bu yeni versiyonunun sahip olduğu kalibre 9001, tamamen Rolex tarafından geliştirilmiş ve üretilmiş bir saat mekanizmasıdır. Kalibre 9001, Rolex tarafından özel bir paramanyetik alaşımdan üretilerek darbe durumunda geleneksel bir denge yayına göre yaklaşık 10 kat daha dakik olabilen, optimize edilmiş mavi Parachrom denge yayı içerir. Perpetual rotor vasıtasıyla otomatik kurulan bir modüle sahiptir ve yaklaşık 72 saatlik bir güç rezervi sunar.

TÜM DÜNYADAKİ ZAMANI TAKİP ETMEK İÇİN