Rolex Sıkça Sorulan Sorular

Rolex Sıkça Sorulan Sorular

Rolex Saat Fiyatları Ne Kadar ?

Sorulan diğer sorular:

“Bir Rolex’in fiyatı nedir ?” / “En pahalı Rolex kaç para ?” / “En ucuz Rolex saatler hangileri ?”

Rolex saatlerin büyük bir kısmının tavsiye edilen satış fiyatları, pek çok ülkede rolex.com üzerinde bulunabilir. Belirli modellerin fiyatları hakkında bilgi almak için lütfen bizimle irtibata geçin ya da mağazalarımızı ziyaret edin.

Nereden bir Rolex saat satın alabilirim ?

Yeni ve gerçek Rolex saatler yalnızca, Rolex saatinizin orijinalliğini ve beş yıllık uluslararası garantisini temin eden Resmi Rolex Satış Noktaları tarafından satılır. TIMES Mağazacılık ve Dış. Tic. A.Ş Resmi Rolex Satış Noktasıdır. (Adana, Antalya, Mersin, Gaziantep)

Rolex saatin orijinal olduğundan nasıl emin olabilirim ?

Sorulan diğer sorular:

“Bir Rolex’in orijinal olduğu nasıl anlaşılır?” / “Bir Rolex saatin gerçek olup olmadığı nasıl anlaşılır?” / “Bir Rolex’in sahte olduğunu nasıl anlayabilirim ?”

Rolex saatler yalnızca, Rolex saat satışında ve bakımında yetkili Resmi Rolex Satış Noktaları’ndan satın alınmalıdır. Gerekli beceri, eğitim, uzmanlık ve özel ekipmanları sayesinde satış temsilcileri, Rolex saatinizin her bir parçasının orijinalliğini ve uzun vadeli güvenilirliğini garanti eder.

Saatin mevcut olup olmadığını nasıl kontrol edebilirim ?

Sorulan diğer sorular:

“İstediğim saat hangi Rolex mağazasında var ?” / “Belirli bir modelin Resmî Rolex Satış Noktası’nda mevcut olup olmadığını nasıl öğrenebilirim ?

Lütfen bizimle iletişime geçin. Rolex saatinizi seçmenizde size yardımcı olabilecek uzman ekip arkadaşlarımız Rolex saatler hakkında sizi bilgilendirebilirler.

Tüm Rolex saatleri, en üst düzey kaliteyi garanti etmek amacıyla azami özen gösterilerek el emeği ile bir araya getirilir. Bu denli yüksek standartlar doğal olarak üretim kapasitemizi sınırlamaktadır ve zaman zaman saatlerimize olan talep, bu kapasiteyi aşmaktadır. Bu sebeple bazı modeller sınırılı sayıda mevcut olabilir. Yeni Rolex saatler yalnızca, düzenli teslimat alan ve saatlerin satışını ve tahsisini bağımsız olarak düzenleyebilen Resmi Rolex Satış Noktaları’nda satılır.

Rolex garantisi neleri kapsar?

Sorulan diğer sorular:

“Rolex garantisine neler dahildir?” / “Rolex garantisi ne kadar süre geçerlidir?” / “Rolex garantisi uluslararası mıdır?”

Rolex, saatlerinin satın alınma tarihinden itibaren beş yıl süreyle düzgün çalışacağını garanti eder. Rolex garantisi, aksamların zamanla eskimesi neticesinde oluşan yıpranmaları (özellikle de metal olmayan bilezik ve kayışlardaki yıpranmaları) ve hatalı kullanımdan kaynaklanan hasarları kapsamaz. Saatin kaybolması veya çalınması da garanti kapsamı dışındadır. Rolex tarafından üretilmeyen parçaların ve aksesuarların saatinize eklenmesi veya saat aksamının bu tip parçalarla değiştirilmesi garantiyi geçersiz kılar. Garanti yalnızca şu koşullarda geçerlidir: (1) Saat, bir Resmi Rolex Satış Noktası tarafından satılmış olmalıdır. (2) Garanti kartı, satış esnasında Resmi Rolex Satış Temsilcisi tarafından tamamen doldurulmuş olmalıdır. (3) Garanti kartı saatle birlikte bir Resmi Rolex Satış Noktası’na ya da Servis Merkezi’ne teslim edilmelidir. Üçüncü şahısların saate yapacağı her türlü müdahale garantiyi geçersiz kılar.

Rolex’ime nasıl bakım yapmalıyım ?

Sorulan diğer sorular:

“Rolex’imi en iyi şekilde muhafaza etmek için ne yapmalıyım ?” / “Rolex’imi nasıl temizlemeliyim ?” / “Rolex’imi nasıl yıkayabilirim ?”

Saatinizi ara sıra mikrofiber bir bezle temizleyerek parlaklığını muhafaza edebilirsiniz. Saatinizin kasasını ve bileziğini (deri kayışlar hariç) zaman zaman sabunlu suyla ve yumuşak bir fırçayla yıkayabilirsiniz. Saatinizi denizde kullandıktan sonra, tuz ve kum kalıntılarını temizlemek için duru suyla iyice temizlemeniz gerekir. Saatinizi temizlemeden önce her zaman, su geçirmezlik özelliğinin korunması için kurma kolunun kasaya sıkıca vidalı olduğundan emin olun.

Bütün Rolex saatler su geçirmez midir ?

Sorulan diğer sorular:

“Rolex’im bileğimdeyken havuza girebilir miyim ?” / “Rolex’im bileğimdeyken yıkanabilir miyim ?” / “Rolex’le denize girilir mi ?” / “Bir Rolex saatle kaç metreye dalabilirim ?”

Tüm Rolex kol saatleri, Oyster Perpetual modelleri için 100 metreye kadar, Cellini modelleri içinse 50 metreye kadar su geçirmezdir. Bazı Oyster saatler, 1.220 ve hatta 3.900 metre gibi derinliklere bile karşı koyabilir. Saatinizin su geçirmezliğinin korunması için kurma kolu, kasayı hermetik hâle getirecek şekilde dikkatle sıkıştırılmalıdır. Saati, tarihi ya da diğer işlevleri değiştirdiğinizde veya saati elle kurduğunuzda, kurma kolunu gidebildiği son noktaya kadar döndürerek sıkıştırdığınızdan emin olmanız çok önemlidir. Saatinizi denizde kullandıktan sonra, tuz ve kum kalıntılarını temizlemek için duru suyla iyice temizlemeniz gerekir.

Rolex’imle spor yapabilir miyim ?

Sorulan diğer sorular:

“Golf veya tenis oynarken Rolex’imi takabilir miyim ?” / “Rolex’imle spor salonuna gidebilir miyim ?”

Rolex Oyster kasa, darbelere karşı saat mekanizmasına optimum koruma sağladığı için bileğinizde Rolex saatinizle spor yapabilirsiniz. Tüm Rolex kol saatleri, Oyster Perpetual modelleri için 100 metreye kadar, Cellini modelleri içinse 50 metreye kadar su geçirmezdir.

Rolex, kar ya da soğuk gibi ekstrem koşullara dayanabilir mi ?

Sorulan diğer sorular:

“Rolex’imle kayak yapabilir miyim ?” / “Karda Rolex’imi takabilir miyim ?”

Rolex saatler ilk günden beri, en derin okyanusların derinliklerinden en yüksek dağların zirvelerine, gökyüzünden yarış pistlerine kadar hayal edilebilecek en ekstrem koşullarda kendilerini kanıtlamıştır. Tüm Rolex saatlerin bu yüksek beklentilere yanıt verebilmesi için her bir saat, Rolex tesisinden ayrılmadan önce katı kriterlere göre test edilir.

BİR ROLEX SATIN ALMAK