SUBMARINER

KARŞINIZDA YENİ NESİL Oyster Perpetual SUBMARINER

Rolex, dalış dünyasıyla olan tarihî bağlarını temsil eden yeni nesil Oyster Perpetual Submariner ve Oyster Perpetual Submariner Date saatlerini sunuyor. İki saat de, kasa yanlarında ve çerçeve kulaklarındaki ışık yansımalarıyla profili vurgulanan, yeniden tasarlanmış, hafifçe genişletilmiş 41 mm kasaya ve yeniden modellenmiş bir bileziğe sahiptir.

DALIŞ SAATİNDE TASARIM HARİKASI

Estetik mirasına sadık olan yeni Oystersteel çelikten Submariner, siyah kadrana ve aynı renkte Cerachrom diskli döner çerçeveye sahiptir. Submariner Date’in sarı Rolesor (Oystersteel çelik ve 18 kt sarı altın karışımı) versiyonu, kraliyet mavisi kadrana, döner çerçeve ve mavi Cerachrom diske sahiptir. Submariner Date’in biri Oystersteel çelikten diğeri 18 kt beyaz altından iki versiyonu, kadran ve Cerachrom diskin farklı tonlarda oluşuyla orijinal renk kombinasyonları sunar. İlk saat siyah kadran ve yeşil çerçeveyi bir araya getirirken diğeri, siyah kadran ve mavi çerçeve sunar.

DALIŞ SIRASINDA ZAMANI MÜKEMMEL DOĞRULUKLA OKUYABİLMEK, HAYATTA KALMAK İÇİN ESASTIR.

Chromalight tekniği

Kadranda kullanılan parlak Chromalight tekniği, karanlık ortamlarda görünürlüğü artıran bir yeniliktir ve dalgıçlar için vazgeçilmez bir özelliktir. Submariner ve Submariner Date, Chromalight tekniğini kullanır: İbreler ve saat imleri, karanlık şartlarda uzun süre mavi ışıltı yayan parlak bir malzemeyle kaplanır ya da doldurulur.

Tek yöne döndürülebilir çerçeve

Tek yöne döndürülebilir çerçeve, dalgıçların dalış ve dekompresyon sürelerini güvenle denetlemesini sağlayan, siyah, yeşil ya da mavi seramikten 60 dakika dereceli Cerachrom disk ile donatılmıştır. Kalıplanarak oluşturulmuş girintili rakam ve dereceler, PVD (Fiziksel Buhar Biriktirme) yöntemiyle platin veya sarı altınla kaplanır. Çerçevenin tırtıklı kenarı, su altında eldiven kullanırken bile dalış zamanının rahatlıkla ayarlanabilmesi için mükemmel tutuş sağlar.

Oyster kasa

Submariner ve Submariner Date modellerinin sağlamlık ve güvenilirlik timsali olan Oyster kasası, 300 metre (1000 fit) derinliğe kadar su geçirmezlik garantisine sahiptir. Orta kasası, korozyona karşı son derece dirençli tek parça Oystersteel çelik bloktan ya da 18 kt beyaz altından yapılmıştır. İnce yivlerle çevrelenmiş arka kasa, yalnızca Rolex saat ustalarının mekanizmaya erişimine izin veren özel bir aletle hermetik olarak vidalanmıştır.

KALİBRELER

Yeni nesil Submariner ve Submariner Date modelleri sırasıyla, otomatik kurma özelliğine sahip, tamamen Rolex tarafından geliştirilmiş ve üretilmiş mekanik mekanizmalar olan kalibre 3230 (2020’de lanse edilen) ve kalibre 3235 ile donatılmışlardır. Mimarileri, üretimleri ve yenilikçi özellikleri bu mekanizmaları benzersiz biçimde hassas ve güvenilir kılar. Bu mekanizmalar, darbe durumunda geleneksel bir denge yayına göre yaklaşık 10 kat daha dakik olan özel mavi Parachrom denge yayını barındırır. Her iki mekanizmanın da güç rezervi yaklaşık 70 saate ulaşır.

DERİNLİKLERİN FETHİ