ROLEX VE TENİS

ROLEX, TENİS DÜNYASININ EN PRESTİJLİ TURNUVALARINI, OYUNCULARINI VE ORGANİZASYONLARINI DESTEKLER.

Dört Grand Slam® turnuvasından (Avustralya Açık, Roland Garros, Wimbledon Tenis Turnuvası ve Amerika Açık) İsviçreli fenomen Roger Federer’e kadar, Rolex’in tenisin zirvesine katkısı, performansı taçlandıran ve sporun en güzel geleneklerine bağlılığını sürdüren 40 yıllık zengin bir mirasa dayanır.

AVUSTRALYA AÇIK

Yılın ilk Grand Slam® turnuvası olan Avustralya Açık’ın tenis takvimindeki yeri ayrıdır. Tatilin ardından rahatlamış ve yenilenmiş oyuncular, her ocak ayında yılın ilk Grand Slam® turnuvası için Melbourne’de bir araya gelir. İsviçreli üstat Roger Federer, kendi ülkesinde turnuvayı üç kez kazanmış olan ve oyuncu nesilleri sürekli gelişim ve kalıcı mükemmelliyet arayışlarında sınırları zorlamaya teşvik eden Avustralyalı efsanenin adı verilen merkez kort Rod Laver Arena’da tek erkeklerde altı kez zafere ulaşarak bu organizasyonda kayda değer bir başarı sergilemiştir.

ROLAND-GARROS

Rolex’in Ayrıcalıklı Ortak, Resmî Kronometre ve Resmî Saat olarak Roland-Garros ile kurduğu özel bağ 2019’da hayat bulmuştur. 1928’ten beri tenisin seçkin kesimi, dört Grand Slam® turnuvasının ikincisi ve toprak zeminde oynanan tek turnuva olan, tarihi 1891 yılına dayanan turnuva için Paris’teki bu mekânda bir araya geliyor.

ROLEX VE TENİS SPORU ARASINDAKİ ORTAKLIK, MARKANIN 1978 YILINDA WIMBLEDON TENİS TURNUVASI’NIN RESMÎ KRONOMETRESİ OLMASIYLA BAŞLAMIŞTIR.

ROLEX VE WIMBLEDON

1978’de Rolex’in Wimbledon Tenis Turnuvası’nın Resmî Kronometresi oluşu, markanın tenis sporuyla olan gelişen ortaklığının başlangıcını belirleyen öncü nitelikte bir birleşme olmuştur. O zamandan beri Rolex, bu saygıdeğer organizasyonda devamlı varlığını sürdürerek, turnuvanın görkemli tarihindeki efsane anların bazılarına tanıklık etmiştir. Şampiyonlar ödüllendirilmiş, efsaneler doğmuş ve değerli anılar tekrarlanmıştır.

ROLEX VE AMERİKA AÇIK

Tıpkı New York’un kendisi gibi büyük ve çarpıcı bir turnuva. Amerika Açık, enerji dolu taraftarları ve epik maçlarıyla ünlüdür. Flushing Meadows parkında yer alan USTA Billie Jean King Ulusal Tenis Merkezi 40 yıldır, tenis tarihinin en heyecan verici anlarına ev sahipliği yapmaktadır. Rolex 2018’de organizasyonla ortaklık kurarak, senenin bu dördüncü ve son Grand Slam® turnuvasının Resmî Kronometresi olmuştur.