Rolex Yacht‑Master

DENİZCİ RUHU, ROLEX YACHT-MASTER VE ROLEX YACHT-MASTER II MODELLERİNDE VÜCUT BULMUŞTUR.

Rolex'i 1950'lerden beri yelkencilik dünyasına bağlayan zengin mirastan esinlenerek tasarlanan bu modellerden Rolex Yacht‑Master, işlevi ve stili harmanlarken, Rolex Yacht‑Master II en ileri Rolex teknolojisini bünyesinde barındırarak yat yarışlarına özel bir regatta kronografı yaratmıştır.

SEÇKİN DENİZCİ KARAKTERİ

Yenilikçi regatta kronografı

Rolex Yacht‑Master II modelinin cesur ve seçkin denizci karakteri, Oyster Profesyonel saatlerinin ruhuna tamamen uygundur. Regatta kronografın açık göstergeleri, Rolex'in ayrıntılar konusundaki sürekli titizliğini özetler.

Bu yenilikçi regatta kronografı hem tecrübeli denizcilere hem de yatçılık tutkunlarına hitap eder. Sahip olduğu benzersiz mekanik hafızalı programlanabilir geri sayım ve anında senkronizasyon özelliğiyle Rolex Yacht‑Master II modeli, Rolex profesyonel saatlerinin prestijli çizgisinde kendine haklı bir yer edinmiştir.

Yarış için geri sayım

Tüm hız yarışlarında olduğu gibi, yat yarışlarında da hassas zamanlama esastır. Rolex Yacht‑Master II, benzeri görülmemiş mekanik bir işleve sahiptir: 1 ila 10 dakika arasında programlanabilen ve kaptanların, yarışın resmî başlama prosedürünü doğru şekilde zamanlamasını ve takip etmesini sağlayan geri sayım.

Bu esneklik Rolex Yacht‑Master II modelinin en önemli özelliklerinden biridir ve geliştirilmesi için teknolojik anlamda önemli bir mücadele verilmiştir. Programlama mekanik olarak hafızaya alınır. Dahası, saatin geri sayımı başlatıldığında, resmî yarış geri sayımındaki değişikliklerle eşleşmesi için anında senkronize edilebilir.

Ring Command çerçeve

Rolex, çerçevenin amacını ve işlevselliğini yeniden tanımlayarak mükemmelliğe ulaştı. Çerçeveler genellikle dâhilî mekanizmadan bağımsız olarak çalışır, ancak Rolex Yacht‑Master II regatta kronografının Ring Command çerçevesi dâhilî mekanizmayla iş birliği hâlindedir.

Hem denizlerin hem de yelkenlilerin hâkimi Rolex Yacht‑Master, karakter ve performansı bir araya getirir. Model, su geçirmezliği ve dayanıklılığı sayesinde su sporları ve bilhassa yelkencilik için ideal saattir.

DENİZLERİN SAATİ

Oyster Perpetual Yacht-Master, 42, 40 ve 37 mm olmak üzere üç boyda sunulan tek Oyster Profesyonel modelidir. Yacht-Master modelinin Rolex tarafından geliştirilmiş ve patentlenmiş Oysterflex bileziği sağlamlık, suya dayanıklılık ve güvenilirlikten ödün vermeksizin metal bileziklere sportif bir alternatif oluşturur.

Çift yöne döndürülebilir çerçeve

Yacht‑Master modelinin çift yöne döndürülebilir 60 dakika dereceli çerçevesi değerli malzemelerden yapılır. Kabartmalı cilalı rakamlar ve dereceler, mat ve kumlanmış arka planda açık bir şekilde öne çıkar.

Bir çok Rolex saati, Rolesor olarak bilinen sarı, beyaz veya Everose altın ve çeliğin artık efsaneleşmiş birleşimiyle sunulmaktadır. Ancak Rolesium, Yacht‑Master modeline özeldir. Kasa ve bileziğin sağlam Oystersteel çelikten, çerçevenin ise 950 platinden yapıldığı Rolesium model, gümüşi beyazlığı ve canlı parlaklığıyla mutlak bir lüks hissi uyandırır.

Rolex, yatçılıkla güçlü bir ilişki kurmuştur. Bu dinamik deniz sporunun nesillerdir süregelen değerleri ve marka arasında doğal bir yakınlık bulunur.

Oyster Perpetual Yacht‑Master, Rolex ve yelkencilik dünyası arasındaki 1950'li yıllara uzanan ayrıcalıklı ilişkiyi temsil eder. Yatçılık, sporun zorlu koşullarının gölgeleyemeyeceği bir zarafete sahiptir. Yatçılık ruhunun en kaliteli temsilcileriyle aynı yüksek mükemmellik standartlarını paylaşan Rolex, günümüzün en prestijli yat kulüpleriyle, tesisleriyle ve regattalarla sıkı bir ortaklık yürütmektedir.

AÇIK DENİZLERİN SAATİ