Rolex ve Yatçılık

ROLEX, YATÇILIKLA GÜÇLÜ BİR İLİŞKİ KURMUŞTUR. BU DİNAMİK SPORUN NESİLLERDİR SÜREGELEN DEĞERLERİ VE MARKA ARASINDA DOĞAL BİR YAKINLIK BULUNUR.

Rolex’in yatçılıkla olan kuvvetli bağlarının temelleri, yarım asrı aşkın bir süre önce New York Yacht Club ile yapılan ortaklıkta atılmıştır. Bugün, yatçılık ruhunun en kaliteli temsilcileriyle aynı yüksek mükemmellik standartlarını paylaşan Rolex, en prestijli yat kulüpleriyle, tesisleriyle ve regattalarla köklü bir ilişkiye sahiptir.

ROLEX SİDNEY HOBART YAT YARIŞI

Rolex Sidney Hobart Yat Yarışı, macera, cesaret, azim, keşif ve sportmenlikle tanımlanır. Rolex, spor etiğinin temel taşlarından olan bu değerlerle ilişkilendirilmekten gurur duyar. 1945’ten beri her yıl düzenlenen bu klasik açık deniz yarışında her takım, Sidney ile Tazmanya’nın Hobart şehri arasındaki 628 deniz millik yarış sırasında karşılaşılan çetin hava koşullarını atlatabilmek için elinden gelenin en iyisini yapmak zorundadır. 26 Aralık’ta binlerce seyirci uluslararası filoyu uğurlamak üzere Sidney’in müthiş limanında toplanır. Amatör mürettebatlı 9 metrelik teknelerden, profesyonel tayfalarıyla seyreden 30 metrelik dev yelkenlilere tüm ekipler, bu zorlu seyir için denize açılır.

MAXI YACHT ROLEX CUP

En yetenekli kaptan ve ekiplerin en ileri yatlarla eşleştirildiği Maxi Yacht Rolex Cup’ta, dikkat ve kusursuzluk olmazsa olmaz niteliklerdir. Sardinya’nın Costa Smeralda sahilinde bulunan Porto Cervo’da, her eylül ayında bir hafta boyunca birbirinden etkileyici yelkenlileri buluşturan etkinlik, yatçılıkta son teknolojiyi takip eden yenilikçiler için kaçırılmaması gereken bir randevudur. 1980 yılında Yacht Club Costa Smeralda ve başkanı Aga Khan tarafından başlatılan bu regatta, o günden beri hem profesyonel hem de amatör ekiplerin ilgisini çekmektedir.